Vitányi László szakmai igazgató beszámolója az újraindítás tapasztalatairól


Az utánpótlásban újra indultak edzéseink, amelynek kapcsán Vitányi László szakmai igazgatót kérdeztük az első néhány nap tapasztalatairól:


– Elöljáróban szeretném megköszönni minden szülőnek, azt a rengeteg segítséget, amelyet az online edzések végrehajtásához, rögzítéséhez és dokumentálásához nyújtottak az edzés nélküli időszakban. Múlt hét csütörtöktől lehet újra használni a sportlétesítményeket, mi pedig úgy döntöttünk, hogy az edzéseket elkezdjük, ezáltal a szülők, játékosok dönthettek arról, hogy szeretnének sportolni vagy még online folytatnák az edzéseket. Rengeteg szabályt hoztunk, melyek szigorúbbak az átlagtól és vonatkoznak a játékosokra, edzőkre egyaránt, de óriási meglepetésünkre korosztályonként 90-100% közötti visszajelzést kaptunk az edzésigényre, ami a teljes klubra vetítve azt jelenti, hogy az igazolt labdarúgók nagyjából 95%-a szeretne sportolni a megszigorított keretek között is. Több csapatot is csoportokra bontottunk emiatt, ezáltal is támogatva a megelőzést. Nagyon biztató jelnek veszem ezt és azt gondolom, hogy ez a klubnál dolgozó edzők, valamint a hátteret megteremtő vezetők óriási dicsérete. Nagyobb lemorzsolódásra számítottunk, büszkék vagyunk a korábban említett számokra. A jelenlegi mennyiségi és minőségi létszám remek alap, bízom benne, hogy a klubunkban való sportolásra való kedvet a hamarosan átadásra kerülő komplexum csak tovább fogja növelni. A nyártól a versenykiírások alapján két korosztálynál nyílik esély osztályt váltani, jelenleg azt gondolom, hogy ha nem lesz jelentős mennyiségű eligazolás, akkor mindkét csapat reális eséllyel szállhat majd versenybe. Ezekre és a jövő évi tervekre vonatkozóan a nyári időszakban tudok részletesebb tájékoztatást nyújtani. A jelenlegi átmeneti, bajnok mérkőzés mentes időszakban örömmel várunk minden olyan játékost aki nem klubunk sportolója, azonban szeretne edzésben maradni, ennek érdekében a korosztályos edzőinkkel vegyék fel a kapcsolatot! Minden klubnak kitartás kívánok és bízom benne, hogy nyártól ismét a pályán találkozhatunk Velük!

 


 

Vélemény, hozzászólás?