U16 leány: Eger SE – Mercedes KLC 2-3 (2-0)

Az MLSZ Regionális bajnokság 13. fordulójában az Eger SE U16-os leány csapata hazai pályán játszott. A Mercedes KLC együttese érkezett a Felsővárosi Sporttelepre. Berencsi és Sasvári góljaival már a 19. percben vezetni tudott az Eger, majd fordulás után érkezett egy szépítő találat Papptól. Végül a vendégek kiegyenlítettek és előnyt is szereztek. Így a rangadót 3-2-re a kecskeméti gárda nyerte.

Hegedűs Zsolt vezetőedző értékelése: Igazi bajnoki rangadó volt az elmúlt hétvégén. Egy jó erőkből álló Kecskemét ellen játszhattunk, akik vezetik a tabellát. Az első félidőben nem mondom, hogy életünk meccset játszottuk, de szervezettek voltunk és a lányok betartották azokat a taktikai utasításokat, amit a meccs előtt megbeszéltünk. Vezettünk is 2-0-ra, emellett pedig még 2-3 komoly helyzetünk is volt. Ami ez után történt az számomra érthetetlen. Teljesen szétestünk. Ajándékoztunk három gólt az ellenfelünknek. Olyan egyéni hibákat követtünk el, amit én még ezektől a lányoktól nem láttam. Próbáltam tüzelni őket, lelket önteni beléjük a szakadó esőben, de sajnos mind hiába. Sajnos egy sérülés miatt addig jól működő védelmünk szétesett, rendre rossz megoldást választottunk. Luft az ötösön belül, a kirobbanó kapusunk lába között elgurul a labda, a balhátvédem szinte maga indította a kecskeméti támadásokat. De nem fogom a lányokat okolni. Ezért a mérkőzésért és a hibákért is én vagyok a felelős hiszen én készítem fel őket a találkozóra. Sajnálom, hogy így alakult, de most ezt a vereségért úgy illik én vállalom a felelősséget. Sok a sérült, kevesen vagyunk, de fel kell állni és megmutatni milyen sportemberek vagyunk.

A bajnokság következő mérkőzésén a Nyíregyháza vendége lesz az Eger április 19-én, szerdán, 13 órától.

Kövesd csapatunkat az Instagramon is, csak egy kattintás!