Leány Futsal U17: ,,A futsal világába is belépést kínál klubunk.”

Az elmúlt vasárnap az Eger SE U17-es leány futsal csapata az MLSZ Országos bajnokság első mérkőzését játszotta le, a gárda a DEAC vendége volt. Csengerinek köszönhetően már a 6. percben 2-0-ra vezetett a vendégegyüttes, majd csak ezt követően igyekezett felzárkózni a hazai gárda. Nem sokkal később újabb előnyre tett szert az Eger, hiszen Csengeri ismét sikeres volt a DEAC kapuja előtt, valamint Jakab is csatlakozott a gólgyártáshoz. Végül a két ifjú labdarúgó döntötte el a mérkőzést, így 7-3-ra az egriek nyertek. A mérkőzés jegyzőkönyve ITT érhető el.

Dr. Vitányi László vezetőedző értékelése: Óriási sportdiplomáciai és sportszakmai siker, hogy részt vehetünk ebben a zárt országos bajnokságban, ahonnan kimenetel biztosítható a futsal világába és az utánpótlás válogatottakba. Az elmúlt évek edzőinek remek munkája, valamint a felnőtt női futsal csapat fejlődő tendenciája tették lehetővé ezt a kiváló lehetőséget, aminek nagyon örülök. Az első mérkőzésen a honi női futsal világ legjobb klubjához a DEAC-hoz látogattunk. A lányok igyekeztek betartani a taktikai utasításokat és végig fegyelmezettek, koncentráltak voltak. Bár a bajnokságban egyáltalán nem számítunk esélyesnek hiszen szinte minden klub évek óta szervezetten futsalozik, így különösen nagy sikernek tartom ezt a győzelmet! Külön dicséret, hogy a második félidőt kapott gól nélkül tudtuk lehozni. Bízom benne, hogy azok a lányok, akik nem a nagypályán látják felnőttként magukat, értékelik azt, hogy az országos U17-es és a felnőtt NB II-es csapattal a futsal világába is belépést kínál immáron klubunk! Azon dolgozunk, hogy ez a szakág is vonzó legyen a nálunk sportoló lányok számára! Gratula a csajsziknak, ügyik voltak!

December 2-án a következő fordulóban a Nyírség együttesét fogadja az Eger. 

Kövesd csapatunkat az Instagramon is, csak egy kattintás!


Vélemény, hozzászólás?