A labdarúgásban nehéz egy naptári évet értékelni, hiszen nyártól-nyárig tart egy szezon, azonban igyekszünk áttekinteni az idei esztendő történéseit.

2024 nyarán rögzíthettük, hogy a klub női részlegének legsikeresebb bajnoki évén vagyunk túl, hiszen a felnőtt csapataink közül a nagypályás bronzérmet szerzett az NB2-ben, a megyei csapatunk megnyerte a bajnokságot, míg futsal csapatunk az NB2-t nyerte meg, majd sikerrel vette a nagydöntőt is és feljutott az első osztályba. Mindezek mellett történelme során először nyert bajnoki címet az U19-es együttes, negyedik lett az U16-os csapat és ezüstérmet szerzett az U14-es brigád. Az alsóbb korosztályok pedig magas létszámmal üzemeltek. Nézzük a vezető szemével mi történt ezt követően az év hátralévő részében, sikerült-e javulnunk vagy sem.

Nem múlt el eseménytelenül a nyár, hiszen egy edzőtől megváltunk és strukturális átalakításon is átestünk, amitől hatékonyságot vártunk. Sokat nem tudtunk pihenni, hiszen a Strandlabdarúgó NB1-ben volt jelenésünk és egészen elképesztő teljesítménnyel, az eddigi legjobb eredményt értük el a megszerzett negyedik hellyel, mindösszesen gólaránnyal lemaradva a dobogóról. A bajnokságban a második legtöbb gólt szereztük.
Cikkeink IDE és IDE kattintva érhetőek el.

A Magyar Labdarúgó Szövetség versenykiírásainak megfelelően, nagy strukturális átalakításra is sor került, hiszen megszűnt az U11-es korosztály és helyette az U10-be, valamint az U12-be kerültek a lányok.

A legkisebb korosztály a Pindúr csoport, aminek alapját nagyjából három éve a szakágvezetőnk által létrehozott intézményi partnerség adja. Az intézményi programot remekül koordinálja Káplár Tamás, melynek köszönhetően (is) másfél évvel ezelőtt kezdett el működni a Pindúr Csoportunk, ahol a fiúk és lányok együtt kóstolnak bele a labdarúgás és a sportolás világába. Nagyon sok edző foglalkozik a gyerkőcökkel, így a csoport egyértelműen eléri célját, hiszen óriási tömegbázis került kialakításra a klubon belül. Az itt dolgozó edzők elsősorban a fiú szekcióhoz tartoznak és nagyon izgalmas, remek foglalkozásokat tartanak, minden dicséretet megérdemelnek. A csoportban átlagosan 25 lány jelenik meg az edzéseken, akik a Disney Playmakers foglalkozásokon is részt vesznek.

Az első különálló korosztály az LU10-es csapat, akik heti három alkalommal tréningeznek, három edző felügyelete mellett. Egyre jobb, markánsabb játékot mutatnak, de ha valahol, akkor itt tényleg nem nézzük az eredményeket. A Fűkő Tibor, Hegedűs Zsolt duó remekül koordinálja a korosztályt. Átlagban 16 játékos jelenik meg az edzéseken, ami meglehetősen magas létszámnak mondható.

Nem kis kihívással nézett szembe az LU12-es csapatunk, amely nyártól először jött létre külön korosztályként. Ráadásul új edzők kerültek a csajokhoz, hiszen Végh Diána vezetőedző és Veres Vivien, valamint Kota Szabina segítők is újoncként csatlakoztak a korosztályhoz. Az U11-es Bozsik Tornákon való részvétel mellett, már az MLSZ rendezvényekre és a fiúk ellen vívott edzőmérkőzésekre terelődött a hangsúly. Nagyon lényeges, hogy az év végére már 14-15 fős átlaglétszámmal tudott edzeni a korosztály és egyértelmű cél, hogy ezt még jobban emelni tudjuk. Nem jegyzik a bajnokságban az eredményeket, de mindenképpen kiemelendő, hogy a lejátszott 20 bajnoki mérkőzésből 19-et megnyert a csapat és csak a bemutatkozó, legelső mérkőzésen játszott döntetlent, mindezek mellett a legtöbb gólt rúgta.

LU14-es korosztályú együttesünk ismét a Regionális Bajnokság Észak-Keleti csoportjába került besorolásra és a kialakított U12-es csapat miatt, teljesen új játékoskeret állt az edzők rendelkezésére. A szakmai stáb is újonc volt a csapatnál, hiszen Végh Katalin és Bíró Petra vezette a lányokat. Itt már jegyzik az eredményeket, de a jelentős átalakulás miatt ilyen jellegű követelmény nem volt a lányok felé, de a periodizácó, valamint az alapelvek betartása és betartatása kötelező volt. Úgy tűnik remekül alkalmazkodott mind a szakmai stáb, mind a játékoskeret, hiszen a harmadik helyen fordul a csapat – hat pont előnnyel a negyedik helyezett előtt. A 15 fős átlagos edzésjelenlét jelentős feladatot ad a megfelelő versenyeztetéshez, de a játékperceket áttekintve elmondható, hogy senki nem került hátrányba és az MLSZ előírást maximálisan betartják az edzők.

Új szakmai stáb került az LU16-os csapat mellé is, hiszen Szivósné Bozsó Renáta vezetőedző vette át az irányítást, segítője pedig Nagy Barbara lett. Az átmenet remekül sikerült, hiszen nagyon magas edzés-, és mérkőzéslétszám volt, még úgy is, hogy többen lemorzsolódtak különböző okokból. Az együttes a Regionális Bajnokság harmadik helyén telel, öt pont előnnyel a negyedik helyezett előtt és mindösszesen kettő egységgel lemaradva az elsőtől. A lány szekcióra jellemző gólerős játékot jól jelzi, hogy a bajnokságban a legtöbb gólt lőttük és a góllövőlistát is egri lány vezeti Csengeri Lili személyében.

A legmagasabb korosztályú együttesben, az LU19-ben a vezetőedző személye nem változott, a célok annál inkább. A sporttörténelmi bajnoki cím után többen “kiöregedtek” vagy távoztak, így az lebegett a lányok előtt, hogy a dobogó közelébe tudjanak férkőzni. Azonban valami elképesztő őszön vannak túl, hiszen az utolsó bajnoki derbiig minden mérkőzésüket megnyerték és a második helyen fordulhatnak a télen. A csapat kilenc mérkőzésen kereken 100 találatot szerzett, ami a legtöbb a bajnokságban és a góllövőlista első két helyezettjét is mi adjuk Jakab Zsófia és Bukta Nikoletta személyében.

A felnőtt bajnokságok tekintetében a második csapatként szolgáló megyei együttes leginkább, a lányok mielőbbi felnőtt korosztályba történő szereplését segítik elő, de a csajok nem hazudtolják meg magukat, hiszen határozottan mennek a címvédés felé, ugyanis a szünetben a legtöbb rúgott góllal, öt pontos előnnyel vezetik a tabellát, a góllövőlista első és második helyén pedig egri játékos található Csengeri Lili és Végh Diána személyében. Fontos kiemelni, hogy három U16-os korosztályú lány is szerephez jutott.

Első csapatunk az NB2-ben egészen parádés teljesítménnyel a második helyen telel. Három ponttal vagyunk lemaradva a listavezetőtől – de a lehetőségek terén ettől jóval nagyobb a különbség. Tíz mérkőzésen 59 találatot szereztünk, ami a második legtöbb. A góllövőlista első hét helyén, három egri játékos található Hegedűsné Víg Klaudia, Jakab Zsófia és Végh Katalin személyében. Az elmúlt 25 év legjobb eredményét érték el ezzel a lányok.
A részletes értékelés IDE kattintva érhető el.

Immáron markáns szereplők lettünk a futsal szakágban is. Az összes utánpótlás, téli megyei bajnokságban elindultunk, amelynek legfőbb célja a tapasztalatszerzés, a fiúk elleni “meccsezés”. Az első verseny korosztály az LU17-es, akik az MLSZ által szervezett országos bajnokságban szerepelnek. A cél a tisztes helytállás és a dobogó megközelítése volt, de a lányok itt is minden várakozást felülmúlva, jelenleg a második helyen állnak. Négy mérkőzésen 71 gólt szereztek, ami a legtöbb a bajnokságban. A góllövőlista első két helyén egri hölgy áll Csengeri Lili és Jakab Zsófia személyében.

Futsal felnőtt csapatunk újoncként az NB1-ben szerepel és célja a bennmaradás elérése. A téli szünetben egészen elképesztő teljesítménnyel a negyedik helyen áll, amivel harcban van a bajnoki címről döntő Final Fourba kerülésért is. Hazai mérkőzéseinken általában minimum 100 néző van jelen, ami a legtöbb a honi bajnokságokban. Valósággal berobbantunk az élvonalba, hiszen a második legtöbb gólt értük el, a góllövőlista első két helyén egri játékos található Pintér Petra és Jakab Zsófia személyében, de a hatodik helyen is egri hölgy van, Kota Szabina személyében. A Magyar Kupában pedig megismételve az eddigi csúcsot, ismét a négy közé jutásért játszhatunk.

Jelentőset léptünk előre a háttér vonatkozásában is, hiszen egyéni képzések immáron technikai és erőnléti részlegre is kiterjednek. Az egészségügyi háttérben masszőrként tevékenykedik Hajba Ferenc Frankie, de a pre-, és rehab részben dolgozó Végsőné Kata munkája is elengedhetetlen. Az erőnléti szegmenssel Orosz Róbert foglalkozik, míg a mérkőzésekkel kapcsolatos ügyeket Juhászné Zsóka intézte.

Nagy dicséret a klubnak, hogy Kiemelt Képzési Központként tudunk dolgozni és az LU10-LU12 egyik csoportvezetője szakágvezetőnk, Dr. Vitányi László lett.

Az országos válogatottak tekintetében Csengeri Lilit és Pifku Noémit az U15-ös nagypályás csapatnál vették számításba, míg a futsal felnőtt válogatottnál Pintér Petra kapott meghívót egy összetartásra.

Az idei évben is több játékosunk igazolt akadémiára, akik közül mindenki stabilan játszik a korosztályában. Ezen felül az egri képzés erejét jelzi például, hogy Németh Kira a korosztályos válogatottnál számít alapembernek, Érsek Esztert a Puskás Akadémia a legjobb U15-ös játékosának választották meg, míg Berencsi Bernadett bemutatkozott az élvonalban.

A fentiek alapján egyértelmű, hogy a klubunk még soha nem zárt ennyire sikeres naptári évet fennállása óta, mint amilyen a 2024-es év volt.

Megkértük a szakágvezetőt, hogy pár mondatban értékelje a mögöttünk hagyott évet.

Dr. Vitányi László szakágvezető értékelése:
“Sokszor szembesítenek minket a remek eredményekkel, hogy jelenleg minden csapatunk dobogón van, azonban nálunk az utánpótlás nem az eredményekért van. Az utánpótlásunk célja az, hogy minél több játékost tudjunk adni a labdarúgásnak, a válogatottnak. Ez a klubunk mozgatórúgója. Hosszú évek munkája, hogy most itt tartunk, de nem az eredményeink alapján szeretnénk, hogy megítéljenek minket. Vannak alapelveink, filozófiánk, képzési periodizációnk és vannak olyan elemek, amiket egyértelműen szeretnénk látni az összes korosztályunkon. Talán nem árulok el nagy titkot, hogy a gólratörő játék, a magas védekezés és a folyamatos presszing ezek közé tartozik, amihez remek erőnlét szükséges, de nem csak szakmai szempontok vezetik a képzésünket, hiszen a nevelőmunka a társadalmi kapcsolatokra is vonatkozik és olyan felnőtteket szeretnénk nevelni, akik ha végig mennek a ranglétráinkon, akkor megfelelő értékekkel rendelkeznek. Büszke vagyok, hogy olyan edzőkkel és szakemberekkel dolgozhatunk, akik mindezt magukénak érzik. Az edzők mellett minden dicséretet megérdemelnek az eü-, és erőnléti szakembereink, az office tagjai, de kiemelendő a klub és különösen az ügyvezető úr támogatása. Rengeteg téren szeretnénk még fejlődni, emiatt strukturális és személyi átalakításokat is végzünk januártól. Az elmúlt félévben foghíjas volt a kapusképzésünk, amit mindenképpen vissza kell építenünk és hiányérzetem van a válogatott meghívók terén. Értem ezalatt az U17-es nagypályás és a felnőtt futsal együtteseket, de be kell látnunk, ezek már nemcsak rajtunk múlnak. Sajnos nem sikerül az országhatáron belül megfelelő szakmai partnereket találnunk, mert ebben nem nagyon látnak fantáziát az elit klubok, ezért külföld felé nyitottunk, de nagyon bízunk benne, hogy végül Magyarországon is sikerül kialakítani egy megfelelő kapcsolatot. Dolgozunk tovább, edzőink elszántak, a hangulat remek a korosztályos csapatoknál, szeretnénk a legjobb KKK lenni és minél szorosabb partnerséget kialakítani az akadémiákkal és az MLSZ-szel. Utóbbiak miatt nyitottak vagyunk minden jellegű együttműködésre. Továbbra is köszönjük partnerklubjainknak, intézményeinknek a segítséget – számítunk rájuk jövőre is, ahogy ők is számíthatnak ránk. Stratégiai cél az is, hogy szponzorokat tudjunk felnőtt csapataink mellé állítani, hiszen olyan sikereket érnek el, amiről korábban álmodni sem mertünk. Nagyon sok munka áll még előttünk, de tény, hogy jó érzéssel tölthet el mindenkit a mögöttünk hagyott év. Rendkívüli terveink vannak 2025-re és sok dologban szeretnénk magasabb szintre jutni. Motiváltak a kollégák, ami fontos. Szeretném, ha ők is folyamatosan tanulnának és egyre magasabb szakmai célokat tűznének ki maguk elé. Büszke vagyok, hogy velük dolgozhatok. A szülőket is nagy dicséret illeti, hiszen amilyen viszonyok uralkodnak a labdarúgásban a szülők terén, azt gondolom, hogy az egriek itt is rendkívül pozitív kivételt képeznek. Sikerekben gazdag új évet kívánok mindenkinek”!

 

Vélemény, hozzászólás?