Honlapunkon Vitányi László szakmai igazgató foglalja össze egyesületünk előző bajnoki szezonját


Vitányi László szakmai igazgató kértük meg, hogy foglalja össze a Eger SE előző bajnoki szezonját honlapunkon.


Nagyon érdekes és izgalmas bajnoki évad vége felé közeledünk. Természetesen leállni, szinte sohasem lehet, mert még jelenleg is utánpótlás osztályozók zajlanak, valamint külföldi tornára megyünk és persze kezdődnek a táborok. Klubunk rendkívül sok változáson ment át az eltelt évben, amelynek fő célja a racionalizálás volt, továbbá a vezetőség úgy ítélte meg, hogy mind a Bozsik rendszer követelményeinek, mind partnerklubunk a DVTK elvárásainak precízebben, pontosabban kell megfelelnünk, mert ha így teszünk és ezeket kiegészítjük saját identitásunkkal, akkor egy olyan klubmodell jöhet létre, amely a sportolók megelégedését szolgálja. Az utánpótlásban dolgozó edzőink erőn felül teljesítettek, hiszen a folyamatos belső szakmai konzultációk mellett, végig magas szintű edzéseket tartottak. Több korosztályos csapatunk is neves ellenfelekkel küzdhetett meg a határokon belül és azon kívül is. Maximalisták vagyunk, így azt gondoljuk, hogy a szakmai programunkban foglalt célokat maradéktalanul nem sikerült megvalósítanunk, de az elmaradás nem oly mértékű, hogy aggódni kelljen. A pedagógiai és szakmai szempontrendszerek, képzési szegmensek mellett természetesen fontos, hogy minél több játékosnak nyíljon meg a lehetősége a labdarúgó pályafutás megkezdéséhez. Ehhez kettő felnőtt csapat is rendelkezésünkre állt. Kiemelném, hogy az U17-U19 korosztályból az NB3-ban hat, míg a megyei első osztályban további négy játékos tudott bemutatkozni. Köszönöm a kollégáim munkáját, amelyell minden nap, azon dolgoznak, hogy a nálunk sportoló gyermekek, ne csak jó focisták, de értékes emberek is lehessenek. Kiemelendő a DVTK atyai szerepe is, hiszen a korosztályok legjobbjai folyamatos lehetőséget kapnak a miskolci edzéslehetőségre és mindezek mellett egyéb területeken is hatékonyan sikerül együttműködnünk (orvosi terület, stb…), bízom benne, hogy ezen együttműködés még magasabb szintre fog tudni lépni. Megkezdtük az intézmények és környező klubokkal való kapcsolatfelvételt is, abban bízva, hogy szorosabb viszony alakulhat ki közöttünk, azonban ez még gyerekcipőben jár, de nem adjuk fel. A tervünk az, ahogyan a DVTK felügyeli a központjába tartozó klubokat, hasonló segítséget szeretnénk mi is nyújtani a hozzánk tartozó klubok, egyesületek részére. Látni kell, hogy a játékosoknak előbb-utóbb nálunk, majd magasabb klubban kell sportolnia. Ennek az akaratnak, azonban kétoldalúnak kell mindenképpen lenni – klubszempontok szerint. Az MLSZ Heves Megyei Igazgatóságával is szoros a kapcsolatunk, de folyamatosan azon dolgozunk, hogy ezt még szorosabbra fűzzük, gördülékenyebb legyen a közös munka, úgy gondolom, hogy jó úton járunk. Az Egri Városi Sportiskola munkája mellett sem mehetünk el, hiszen erőn felül teljesítenek azért, hogy az általuk fenntartott létesítmények tökéletes minőségben állhassanak a labdarúgók rendelkezésére. Természetesen a legtöbb érdeklődőt, a kirakatcsapatunk, az NB III-as gárda érdekli. Az elért 10. hellyel, újoncként azt gondolom, hogy elégedettek lehetünk, azonban a cél, hogy innen előrébb lépjünk. Az alapokat Vígh Ferenc lerakta, nyilván egy-két téglát áthelyeztünk, azonban most már el lehet kezdeni építkezni. A játékosok nagyon jól érzik magukat a városban, büszkék, hogy itt szerepelhetnek. A következő évvel kapcsolatosan (játékosok ,tervek, stb…) hamarosan részletesebben is beszámolunk az érdeklődőknek! Mielőtt zárnám soraimat kiemelném a klubban sportoló játékosok és a SZÜLŐK áldozatos munkáját, tevékenységét is! Épül-szépül utánpótlás centrumunk, hamarosan megkezdődik a stadion felújítása, edzőinket tovább képezzük, így sok szeretettel és tárt karokkal várunk minden olyan gyerkőcöt, aki azt gondolja, hogy a sportolását nálunk szeretné folytatni!

Vélemény, hozzászólás?