NB III. – Öt gólt és három pontot szereztünk Tiszaújvárosban

Termálfürdő FC Tiszaújváros – Eger SE 2-5 (1-1)

NB III. Keleti csoport – 13. forduló

Tiszaújváros, 2021.10.20.

Szinte középkezdésből már gólszerzési lehetőségek adódtak a csapat előtt, de a gólszerzés helyett gólt kaptunk, sőt még büntetőt is hibáztunk. Szerencsére még az első félidő előtt sikerült kiegyenlíteni. Majd a második játékrészben előnyhöz jutottunk, melyet még sikerült egalizáni az ellenfélnek, de aztán már nem adtunk több esélyt és újabb 3 gólt szereztünk. Így megérdemelten hoztuk el a 3 pontot Tiszaújvárosból, amivel két pozíciót javítottunk a tabellán.

4. perc: Saját térfelünkön vesztettük el a labdát, amiből a hazai csapat lendült támadásba és Gottfried Dániel révén megszerezte a vezetést – 1-0

31. perc: Egy szabálytalan szerelés után büntetőhöz és emberelőnyhöz jutott a csapatunk. A 11-est Pölöskei Péter végezte el, de a lövése sajnos a kapufán csattant.

38. perc: Jobb oldalról végezhettünk el szabadrúgást, melyből a remekül érkező Pölöskei Péter fejelt a hálóba 8 méterről, ezzel kiegyenlítve a találkozót – 1-1

48. perc: Saját térfelünk közepéről Farkas Krisztián índított a Vajda Ákost, aki 14 méterről lőtt a hálóba – 1-2

57. perc: A ellenfél bal oldali beadására Bartusz Dániel érkezett és a védő mellett fejelt a hálóba – 2-2

65. perc: Nem sokáig örülhetett a hazai csapat, mert Tóth Ákos beadása Pölöskei Péter elé került, aki nem hibázott és kapus mellett a hálóba lőtt – 2-3

72. perc: Zimányi Ádám remek passzával Tóth Ákos lépett ki a védők között és 12 méterről lőtt a jobb alsó sarokba – 2-4

78. perc: Megísmétlődött az előző összjáték, Zimányi Ádám índította Tóth Ákost, aki a kapust kicselezve lőtt a hálóba – 2-5

– Már a hazaiak korán született vezető gólja előtt volt két ziccerünk, ám akkor még nem sikerült a kapuba találni. A szünet után a játékosok maximálisan betartották azokat az utasításokat, amit kaptak, ennek lett az eredménye a győzelem, amelynek különbsége a hajrában nagyobb is lehetett volna.

Jók: Zimányi, Pölöskei, Vajda, Tóth Á.

Forrás: HEOL

VITELKI ZOLTÁN

vezetőedző

– Nem olyan hőfokon játszottunk, ahogy kellett volna. Rengeteg hibával, sokszor dekoncentráltan. Döntetlen állásnál is nyerni szerettünk volna, mentünk előre, ezért hátul sokszor elfogytunk. Ez lett a vesztünk ma!

Mérkőzés jegyzőkönyv (Termálfürdő FC Tiszaújváros-Eger SE)

Mérkőzés fotók (Termálfürdő FC Tiszaújváros)