NB III.: Győzelem a megyei rangadón

Megyei rangadóval folytatódott az Eger SE NB III.-as csapata számára a bajnokság. A Gyöngyös vendége volt a gárda vasárnap kora este. A mérkőzés gyászszünettel és átadóval kezdődött, majd épp, hogy megfújta sípját a játékvezető már vette is elő a piroslapot és a hazai gárda megfogyatkozott. Nem sokkal később pedig Jónyer betalált a Gyöngyös kapujába. A 29.percben pedig Gíber növelte tovább az egriek előnyét. Fordulás után főként a sárgalapok domináltak, majd a Gyöngyös a 91. percben szépített. Azonban így is 2-1-re nyert az Eger, ezzel megszerezve első győzelmét és pontjait a bajnokságban. https://adatbank.mlsz.hu/match/61/0/27256/3/1839216.html

Céró Bálint vezetőedző értékelése: Véleményem szerint egy jogos kiállítást kapott az ellenfél, így emberelőnybe kerültünk. Elég hamar tudtunk két gólt szerezni, valamint meg volt a lehetőségünk, hogy tovább növeljük az előnyt. Félidőben igyekeztünk nem beleülni a mérkőzésbe, szerettünk volna még több gólt szerezni. Volt 2-3 olyan lehetőségünk, amit nem tudtunk értékesíteni, mert nem vagyunk olyan önbizalmi állapotban, vagy a képességeink, a helyzeteink nagysága miatt kimaradtak helyzetek. A Gyöngyös nagyon jól megoldotta az emberhátrányos helyzetét. Nem tudtunk mögéjük kerülni, a kondícionális képességeinket sem tudtunk teljesen kihasználni, kapkodtunk. Az első komolyabb helyzetéből pedig szépíteni tudott a Gyöngyös. A győzelmet ennek ellenére a helyén kell kezelni. Most örülünk neki, majd a következő mérkőzésre kell koncentrálni. A helyzeteinket minél nagyobb számban kell értékesíteni.

A következő mérkőzésre ismét utazik az Eger. A DVSC II. csapatának vendégei lesznek augusztus 19-, szombaton.

Kövesd csapatunkat az Instagramon is, csak egy kattintás!