U12: ,,Lehet hibázni, csak profitáljunk belőle a végén!”

Az Eger SE U12-es csapata a 6. fordulót játszotta le a hétvégén, az MLSZ Országos bajnokság Észak-Keleti-csoportjában. Az ellenfél a Sajóvölgye Focisuli volt a Felsővárosi Sporttelepen. 45. percet kellett várni az első gólra, ekkor a vendégek voltak sikeresek, majd még egyszer betaláltak a hazaiak kapujába. Majd az 57. percben megfordult a szerencse és K. Tóth góljával elkezdett felzárkózni az Eger, végül Mirkóczki egyenlített ki. Így végül 2-2-es döntetlennel zárult a találkozó. A mérkőzés jegyzőkönyve ITT érhető el.

Káplár Tamás vezetőedző értékelése: Gyakorlatilag a mérkőzésen sikerült megnehezítenünk a saját dolgunkat, hiszen a szervezett jól működő védekezést nem tudta áttörni a vendégcsapat, mi azonban tálcán kínáltuk nekik a gólokat, eladott passzokat követően. A játékunk sok elmozgásra, rövid átadásokra épül, amit alkalmanként meg kell törnünk ha az ellenfél nagyon letámad, ilyenkor tudatosan rúgunk át 1 vagy 2 védővonalat, hogy könnyebben kijöjjünk a kapu elől, és ne veszítsünk labdát a védőzónában. Emiatt bele fognak csúszni a hibák a játékba, lesznek rossz átvételek, lesznek rossz passzok, de a kikényszerítetlen hibáknak a száma túlságosan nagy volt a mai meccsen. Ismerem a gyerekeket, tudom a képességeiket, és azt gondolom senkinek nem okoz gondot 10-20 vagy akár 30 métert passzolni a társának. Ennek ellenére a mai meccsen hihetetlenül sok eladott labdánk volt úgy, hogy túl nagy nyomást nem is adtak a sajóvölgyeiek. Ezekből tanulnunk kell, és a hibák után nem elbújni a labda elől. Lehet hibázni, csak profitáljunk belőle a végén! Hatalmas gratuláció az akaratért, és azért hogy 0-2-nél sem adták fel a srácok. Végül mellénk pártolt a szerencse, és sikerült az akaratunkat az ellenfélre erőltetni. A mérkőzés végén a hatalmas iram ellenére többnyire sikerült azzal a játékkal előre jutnunk, amit látni szeretnénk a gyerekektől! Le a kalappal emiatt!

A bajnokág következő mérkőzésén a Kisvárda együttesének vendége lesz Eger október 14-én, szombaton, 11 órától.

Kövesd csapatunkat az Instagramon is, csak egy kattintás!