U11: Két csapattal, két korosztályban az egri kupán

U11-es korosztályú csapatunk a mögöttünk hagyott hétvégén a XXXIII. JP Autó – Suzuki Kupa Nemzetközi Labdarúgó Tornán lépett pályára, amit partner egyesületünk az Egri Focisuli rendezett, az Északi Sporttelepen – így hazai környezetben mérethettük meg magunkat.

Nagy kerettel dolgozott a korosztály egész évben, úgy gondoltuk, hogy a szezon utolsó tornáján mindenkinek játéklehetőséget kívánunk biztosítani, ezért két csapattal neveztünk a tornára, az egyikkel a saját korosztályunkba, az U11-be, és egy csapattal fölfelé, egy évvel idősebbek közé, az U12-be!

A tornáról a vezetőedzőtől kértünk részletes beszámolót.

A számszerű végeredmény mellett két különdíjat is bezsebelt a csapat, hiszen a torna legjobb mezőnyjátékosának Szternák Flóriánt választották, valamint a Várallyay Miklós különdíjat – ami a legjobb egri játékosnak jár-, Miskolczi Márton kapta!

Bánka Balázs vezetőedző beszámolója:
“Összességében elmondható, hogy jó döntésnek bizonyult, mindenki sokat játszhatott, hazai közönség előtt mutathatta be, mennyit fejlődött egy év alatt! Eredménytől függetlenül, mind a két csapattal elégedett voltam a játékkal, valamint a nagy meleg ellenére a hozzáállással, akarattal! Bátran, kezdeményezően, hátulról felépítve mertünk játszani, ami, ha olykor rövidtávon nem is, de hosszútávon kifizetődő! Az U11-ek erős csoportba kerültek, hiszen a későbbi két döntős csapat mellett, a harmadik helyen sikerült továbbjutni!  Sajnos az elődöntőbe nem sikerült bejutni, a negyeddöntőbe vereséget szenvedtünk a Cegléd ellen, de hasznos játékpercekhez jutottak az itt játszó srácok! Az U12-eknek nehezen indult a torna, az egy évvel idősebbek között, fizikálisan nagyobb gyerekek ellen kellett küzdeni, de a bátor, kombinatív játékból az egész tornán nem engedtünk! A csoportból innen is a harmadik helyen jutottunk a legjobb nyolcba, ezt követően a negyeddöntőben meggyőző teljesítménnyel 3:0-ra nyertünk, és készülhettünk az elődöntőre, a Dunaharaszti MTK ellen! Ez volt a tornán a legjobb meccsünk, egy nagyon intenzív derbi volt, az első félidőben jobbak voltunk, 1:0-ra vezettünk, sajnos picit bele is fáradtunk, a magunk által diktált tempóba, a második félidőben fordított az ellenfél! A kedd délelőtti bronzmeccsen a Szigetszentmiklós ellen játszottunk, ahol végig tudtunk dominálni, megérdemelten nyertünk, és lettünk harmadikok, amit mindenképpen megérdemeltek a gyerekek, nagy melót raktak bele, és így jó szájízzel fejeztük be a szezont! Zárásként gratuláltam a csapatnak, az egész éves teljesítményhez!”

Vélemény, hozzászólás?