NB III. – Kétgólos hátrányból fordítottunk a Békéscsaba 1912 Előre II. ellen

Eger SE – Békéscsaba 1912 Előre II. 3-2 (2-2)

NB III. Keleti csoport – 16. forduló

Eger, 2021.11.07.

Nehéz mérkőzésen van túl csapatunk. A félidő elején az öltözöben maradt a csapatunk, hiszen már az 5. percben kétgólos előnyben volt a Békéscsaba. Szerencsére sikerült átvenni a játék írányítását és még az I. félidő végéig sikerült Zimányi Ádám két gójával kiegyenlíteni, majd a 81. percben Nagy-Kolozsvári Dániel Kornél büntetőből szerzett találatával megfordítottuk az eredményt. Győzelmünknek köszönhetően sikerült két pozíciót javítva a 14. helyre léptünk előre.

2. perc: Bal oldali beadást követően az üresen hagyott Váradi Ádám elé került a labda, aki 11 méterről nem hibázott – 0-1

5. perc: Jobb oldali szabadrúgás után a kapusról kipattanó labda Váradi Ádám elé került, aki bevetődve 5 méterről fejelt a hálóba, megszerezve saját és csapata 2. gólját – 0-2

24. perc: Bal oldali szabdrúgásra Zimányi Ádám érkezett és 6 méterről a kapuba csúsztatott – 1-2

46. perc: Újra Zimányi Ádám volt eredményes, ezúttal Tóth Ákos beadását a kapus középre ütötte, melyet 7 méterről lőtt a hálóba – 2-2

81. perc: Kapuskirúgát követően Tóth Ákos elé került a labda, akit a kifutó kapus elütött, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, melyet Nagy-Kolozsvári Dánel magabiztosan értékesített, amivel sikerült megfordítani a mérkőzést – 3-2

– Nagyon rosszul indult a mérkőzés, az első öt percben hibát hibára halmoztunk. Utána még a szünet előtt egyenlíteni tudtunk, majd a küzdelmes második játékrészben a magunk javára fordítottuk az eredményt és megérdemelten nyertünk.

Jók: Zimányi, Juhász G., Debreczeni, Antal

Forrás: HEOL

BRLÁZS ISTVÁN GÁBOR

vezetőedző

– Az első öt percben rúgott két gólnak köszönhetően remekül kezdtük a mérkőzést, az ellenfélnek momentumai sem voltak. Később odaajándékoztuk a három pontot az egrieknek, úgy játszottunk, mint egy U12-es csapat.

Jók: Váradi, Szabó Cs., Bónus, Balog Zs.

Mérkőzés jegyzőkönyv (Eger SE-Békéscsaba 1942 Előre II.)

Mérkőzés fotók (Eger SE-Békéscsaba 1912 Előre II.)